Afet Araştırmaları Derneği

Türkiye’nin Afet Risk Yönetimi 22nci Yuvarlak Masa Toplantısı

Türkiye’nin Afet Risk Yönetimi 22nci Yuvarlak Masa Toplantısı 12 Şubat 2020 tarihinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi (Ankara)’nde gerçekleştirildi.

Türkiye’nin Afet Risk Yönetimi 22nci Yuvarlak Masa Toplantısı 1

ODTÜ Afet Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 22nci kez düzenlenen Türkiye’nin Afet Risk Yönetimi Yuvarlak Masa Toplantısı 12 Şubat 2020 tarihinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi (Ankara)’nde gerçekleştirildi.

Toplantıda Sivrice (Elazığ)-Doğanyol (Malatya) Depremi ile ilgili sıcak deneyimler ve saha gözlemleri paylaşıldı. Ülkemizde ‘afet’ temalı düzenlenen en uzun soluklu etkinlik olan toplantıya çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarıyla sivil toplum kuruluşları ve ilgili kişiler katıldı ve deneyimleri ile ilgili çeşitli sözlü ve poster sunumlar gerçekleştirdiler.

Afet Araştırmaları Derneği’ ni yönetim kurulu başkanımız Prof. Dr. Mehmet Eryılmaz temsil etti. Dr Eryılmaz toplantı sonunda ülkemizde yaşanan deneyimlerin bilimsel platformlarda yazılı eser haline getirilmesi için Afet Araştırmaları Derneği Akademik Danışma Kurulu olarak ilgili tüm kişi, kurum ve kuruluşlara bilimsel destek vermeyi ilke edindiğini bildirmiş ve dernek olarak bu alanda vereceğimiz akademik destekler için hazır olduğumuzu belirtmiştir.

Afet Araştırmaları Derneği olarak ODTÜ Afet Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Sayın Meltem Şenol Balaban olmak üzere merkezin eski ve yeni tüm yönetim kurulu üyeleri ve çalışanlarına, değerli katkı ve deneyimlerini paylaşan konuşmacı ve katılımcılara teşekkür ederiz.

Sağlıcakla…

Afet Araştırmaları Derneği


Sosyal medyanda paylaş, herkes haberdar olsun!

Yorum yapın