Afet Araştırmaları Derneği

H2020 Dijital Sağlık Çağrısı Konusu Üzerine Odaklı Grup Eğitimi

H2020 Dijital Sağlık Çağrısı Konusu Üzerine Odaklı Grup Eğitimi

Turkey in Horizon 2020
Cooperation Innovation Competitiueness
Technical Assistance for Turkey in Horizon 2020 Phase II
Focused Group Training on H2020 Digital Health Call Topic
20-21 February 2020
Limak Ambassador Hotel / Ankara / Turkey

H2020 Dijital Sağlık Çağrısı Konusu Üzerine Odaklı Grup Eğitimi 1

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finance edilen ve Afet Araştırmaları  Derneği olarak  davet edildiğimiz iki günlük ‘Turkey in Horizon 2020 – Cooperation Innovation Competitiueness – Technical Assistance for Turkey in Horizon 2020 Phase II’ toplantısı bugün sona erdi.

Toplantıda ‘Dijital Sağlık’ temalı çağrılara yönelik olarak ilgili mevzuatların  ve muhtemel fonların neler olduğu, ilgili sağlık programları, tek ve çift aşamalı araştırma ve buluş süreçlerinin nasıl olması gerektiği, projelerin nasıl ve hangi zaman stratejisinde  yazılması gerektiği, kritik makamların neler olduğu, proje değerlendirmelerinin nasıl ve hangi kriterlerle yapıldığı, kazanan projelerin özellikleri, koordinator deneyimleri, proje önerilerinin mükemmeliyet, etkinlik ve uygulanabilirlikleri ile ilgili detaylı sunumlar yapıldı, tartışmalar gerçekleştirildi. İki günlük çalıştayın sonunda katılımcılar küçük gruplar halinde  dijital sağlık temalı proje yazma pratikleri yaptılar ve toplantı yürütücüleri tarafından bu pratikler eleştirel gözle değerlendirildi.

Afet Araştırmaları Derneği adına toplantıya katılan Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Eryılmaz toplantıdan elde ettiğimiz deneyimlerin Bilişim ve Proje Komisyonu üyelerimizin kullanımına sunarak hazırladığımız ve hazırlayacağımız proje çalışmalarımızda önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

Sosyal medyanda paylaş, herkes haberdar olsun!

Yorum yapın