Afet Araştırmaları Derneği

Gündem Kapımızdaki Kuraklık

Değerli okuyucular,

Afet Araştırmaları Derneği’mizin birinci kuruluş yıl dönümünde ‘Gündem Kitapları Serisi’nin dördüncüsü ile sizlerle yine bir aradayız.

Kitabımızda bu kez dönem dönem gündemize aldığımız ancak ülkemizin ve dünyanın kaçınılmaz bir gerçeği olan önemli bir afet türü ‘Kuraklığı’ ele aldık.

Yazarımız Ertan Halaç’ı, bu değerli çalışmayı hazırladığı ve çok sayıda afet potansiyeli arasında en az diğerleri kadar önemli olan bu konuya dikkatimizi çektiği için tebrik ediyor, teşekkürlerimizi sunuyorum.

Her bir afet potansiyelinin üzerine tek tek ve bilimsel gerçekler doğrultusunda eğilmedikçe, olası tüm riskler akıl ve teknoloji rehberliğinde giderilmedikçe, çözümlere multidisipliner bakış ve sinerji hakim kılınmadıkça bu mücadeleyi başarmak söz konusu olamayacaktır.

Afet Araştırmaları Derneği olarak her bir afet potansiyelinin üzerine akılcı, çağdaş, bilimsel ve insancıl çabalarla eğilmeye ve toplumumuza çözümler sunmaya devam edeceğiz.

‘Gündem Kapımızdaki Kuraklık’ Kitabını dağarcığınıza sunar, Afet Araştırmaları Derneği’mize nice başarılı uzun ömürler dilerim.

10 Şubat 2021 – Ankara

Prof. Dr. Mehmet Eryılmaz
Afet Araştırmaları Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Gündem Kapımızdaki Kuraklık

Kitabı İndir

Kitabı E-Posta ile sizlere göndereceğiz. Lütfen e-posta adresinizi aşağıdaki kutucuğa yazınız.

Sosyal medyanda paylaş, herkes haberdar olsun!