Afet Araştırmaları Derneği İlk Genel Kurulunu Gerçekleştirdi…

Afet Araştırmaları Derneği’nin Çok Değerli Üyeleri,

1999 yılında yaşadığımız Büyük Marmara Depremi’nin 20. Yıl Dönümü anısına 17 Ağustos 2019 tarihinde Ankara’da kurulmasına karar verdiğimiz Afet Araştırmaları Derneği’miz,  İlk Genel Kurulu’nu başarıyla gerçekleştirdi.

20 Ekim 2019 tarihinde Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen I. Olağan Seçimli Genel Kurulumuza 43 üyemizin 33’ü katıldı.

Geçici Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Hülya Silkin’in hoşgeldiniz konuşması ile açılan genel kurulumuz afetlerde yitirdiklerimiz anısına ‘Saygı’ duruşu ve  ‘İstiklal Marşı’nın söylenmesi sonrası Geçici Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sn. Mehmet Eryılmaz’ın kürsüye teşrifleri ile devam etti. Sn.Eryılmaz’ divan başkanlığına aday gösterdiği Sn. İlker Duru ve Katip Üyeliğe aday gösterdiği Sn. Latif Tayfun Kuruçay genel kurul tarafından oylandı ve görevleri oybirliğiyle uygun bulundu.

Divan Başkanı Sn. İlker Duru genel kurul gündemine uygun şekilde Geçici Yönetim Kurulu’nun Faaliyet Raporunu sunmaları için Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sn. Mehmet Eryılmaz’ı kürsüye davet etti. Dr. Eryılmaz derneğin kuruluş amaçlarını, faaliyet alanlarını ve bundan sonra hedeflerinin neler olması gerektiği konularında detaylı bilgiler verdi. Derneğin bugüne gelinceye kadar geçici yönetim kurulunca nelerin yapıldığını ve bundan sonra nelerin yapılması gerektiğini aktardı. Ardından Geçici Yönetim Kurulu genel kurul tarafından oybirliğiyle ibra edildi.

Divan Başkanlığına aday olmak için başvuran kişiler için yapılan oylama neticesinde;

Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine;

Mehmet Eryılmaz
Hülya Silkin
Serap Korkmaz
Gürkan Kuzu
Mehmet Sözügüzel
Muhsin Uzun
Hasan Hüseyin Boğaz

Yönetim Kurulu Yedek Üyeliklerine;

Hikmet Balkış
Şahin Kaymak
Yıldırım Kayam
Nuray Ünsal
Halil Hakan Ekmekci

Denetim Kurulu Asil Üyeliklerine;

Ceren Gencer Kahraman
Vahit Onur Gül
Latif Tayfun Kuruçay

Denetim Kurulu Yedek Üyeliklerine;

Kasım Halis
Nur Deniz Ünsal
Bülent Altunbaş

Oybirliği ile seçildiler. Divan başkanı geçici yönetim kurulu üyelerine bu güne kadar yaptıkları işler için teşekkür etti. Bundan sonraki dönem de çalışacak yeni yönetim ve denetim kurullarına başarılar diledi.

Yeni tasarlanan Logo’muzun tüzüğümüze ithali için divan başkanlığınca yapılan oylama oybirliğiyle kabul olarak sonuçlandı. Yine gündemin son maddesi olan ‘Dernek  Üye Aidatı’ konusunda üyelerin yılda bir kez 120 TL ödemesi önerisi oy çokluğuyla kabul edildi.

Dilek ve temenniler bölümünde çok sayıda üyemiz derneğin amaçları doğrultusunda yapılması gereken işlerde görev alabileceklerini ve derneğe olası her türlü katkıyı sunmaktan mutluluk duyacaklarını beyan ettiler.

İlk olağan genel kurulumuz Çorbacı Hasan Usta’nın katılanlara ‘Bir Tas Sıcak Çorba’ ikramı ile sona erdi.

Divan başkanı misafir katılımcılara, derneğimiz üyelerine, destekleriyle bize moral ve güç kaynağı olan Fabrika Matbaa’ya, Çorbacı Hasan Usta yöneticilerine, Yenimahalle Belediye Başkanlığı ve Nazım Hikmet Kültür Merkezi çalışanlarına ve özellikle de Geçici Yönetim Kurulu’nun tüm değerli üyelerine içten teşekkürlerini sundu.

Genel kurulun ardından yeni seçilen yönetim ve denetim kurulu üyeleri kendi aralarında toplanarak görev dağılımı yaptılar.

Yönetim Kurulu;

Mehmet Eryılmaz (Başkan)
Mehmet Sözügüzel (Başkan Yardımcısı)
Muhsin Uzun (Genel Sekreter)
Hasan Hüseyin Boğaz (Sayman)
Hülya Silkin (Komisyonlardan Sorumlu Üye)
Serap Korkmaz (Komisyonlardan Sorumlu Üye)
Gürkan Kuzu (Komisyonlardan Sorumlu Üye)

Denetim Kurulu;

Ceren Gencer Kahraman (Başkan)
Vahit Onur Gül
Latif Tayfun Kuruçay

Derneğimizin organlarına yeni seçilen üyelerimizi kutlar, çalışmalarında başarılar dileriz.

Afet Araştırmaları Derneği

Afet Araştırmaları Derneği İlk Genel Kurulunu Gerçekleştirdi…